Blog

ATS w Centrum Innowacji Przemysłu – relacja z Targów MSV w Brnie

Advanced Technical Services, miała niepowtarzalną okazję uczestniczyć w prestiżowych Międzynarodowych Targach Maszynowych (MSV) w Brnie. To wydarzenie, uważane za jedne z wiodących targów przemysłowych w Europie Środkowej, przyciągało uwagę profesjonalistów z branży na całym kontynencie.

Jednym z aspektów, który wyróżnia te targi, to wyjątkowo profesjonalna publiczność. Praktycznie 80% gości targowych stanowili decydenci mający wpływ na inwestycje, a jedna trzecia z nich zajmowała najwyższe stanowiska w firmach. To świadczyło o tym, że Targi MSV przyciągają osoby, które podejmują kluczowe decyzje w zakresie innowacji przemysłowej.

Na targach MSV prezentowane były wszystkie kluczowe obszary przemysłu maszynowego i elektrotechnicznego, ze szczególnym naciskiem na obróbkę skrawaniem i obróbkę plastyczną. Tematem przewodnim targów był Przemysł 4.0 i Fabryka Cyfrowa, co odzwierciedlało digitalizację produkcji jako główny kierunek innowacji w przemyśle.
Kolejnym ważnym tematem była gospodarka o obiegu zamkniętym, czyli zarządzanie zasobami materiałowymi. To priorytetowy obszar zrównoważonego rozwoju, który determinuje przyszłość przemysłu i handlu.

Rok 2023 był szczególny, ponieważ równolegle do Targów MSV odbywały się inne salony specjalistyczne, takie jak Targi TRANSPORT A LOGISTIKA oraz ENVITECH, co stanowiło doskonałą okazję do rozszerzenia horyzontów w różnych dziedzinach przemysłu.

Nie można zapomnieć o znakomitym programie towarzyszącym, który stanowił nieodłączną część Targów MSV. To tutaj odbywały się specjalistyczne konferencje, seminaria i warsztaty, które dostarczały uczestnikom zarówno inspirujących, jak i aktualnych informacji technicznych, biznesowych i ekonomicznych.

Udział ATS w Targach MSV był nie tylko okazją do zaprezentowania naszej firmy, ale także do zdobycia cennych kontaktów, nowych inspiracji i wglądu w najnowsze trendy przemysłowe. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili, oraz organizatorom za doskonale przygotowane wydarzenie. Już teraz nie możemy się doczekać kolejnej edycji Targów MSV!