Blog

Multibranżowe forum SUR

W dniach 6-7-8 października 2020 roku Firma Advanced Technical Services Sp. z o.o. weźmie udział w XIV multibranżowym Forum Służb Utrzymania Ruchu.

Osobą reprezentatywną będzie Prezes Zarządu – Tomasz Tkacz, który opowie o ,,praktyce i doświadczeniu na temat optymalizacji kosztów utrzymania majątku produkcyjnego i okołoprodukcyjnego w czasach pandemii”.

Marta Pietrycha
Specjalista ds. komunikacji, Advanced Technical Services Sp. z o.o.

Obecna sytuacja wynikająca z pandemii rodzi wiele pytań i wyzwań dotyczących zmian w działaniu służb utrzymania ruchu. Stąd też motywem przewodnim spotkania jest skuteczność operacyjna i finansowa Działu Utrzymania Ruchu w erze Przemysłu 4.0 ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań wywołanych przez COVID-19. Program oparty jest na metodzie case studies, polegającej na prezentowaniu najlepszych rozwiązań od strony praktycznej. Uczestnicy forum podzielą się swoimi doświadczeniami, podejmą próbę odpowiedzi na pytanie ,,jak realizować strategiczne cele w dobie COVID-19?”.

KLUCZOWE TEMATY

Na forum zostanie poruszona metodyka transformacji do UR 4.0. Opisana zostanie optymalizacja UR, w tym nowoczesne systemy i rozwiązania. Uczestnicy opowiedzą o digitalizacji w utrzymaniu ruchu, omówią zintegrowane systemy zarządzania na bazie procesu utrzymania ruchu. Kolejne kwestia to nowoczesne systemy monitoringu produkcji, maszyn oraz instalacji. Przedstawiona zostanie organizacja i przebieg projektu wdrożenia MES w kontekście wyzwań związanych ze zdalnym uruchomieniem systemu. Uczestnicy zastanowią się na temat przyszłości, rozwoju i zmian w organizacji utrzymania ruchu. Inne zagadnienie to optymalizacja kosztów utrzymania majątku produkcyjnego i okołoprodukcyjnego w czasach pandemii. Poruszony zostanie temat lean w maintenance – ,,co jeszcze możemy osiągnąć?”. Zarządzanie rozwojem pracowników w oparciu o jeden z filarów TPM, edukacja i szkolenia (E&T) to kolejne zagadnienie istotne z punktu widzenia strategicznych celów w dobie COVID-19. Omówiona zostanie ekologia przemysłowa/ optymalizacja zużycia mediów. Kolejne zagadnienie dotyczyć będzie utrzymania ruchu instalacji automatycznych. Poruszone zostaną również innowacyjne metody diagnostyczno – analityczne oraz rozwiązania dla zapewnienia bezpieczeństwa w produkcji i utrzymaniu ruchu. Na panelu dyskusyjnym podjęta będzie strategia UR na czas kryzysu i kolejne pytanie: ,,co w działalności SUR zmieni pandemia?”.

ATUTY SPOTKANIA

Powyższe tematy, jakie zostaną omówione na XIV Multibranżowym Forum Służb Utrzymania Ruchu mają swoje pozytywne walory. Uczestnicy omawiają wyzwania dla UR z jakimi spotkamy się w czasach pandemii, przedstawiają kierunki zmian UR w dobie przemysłu 4.0. Na forum rodzą się inspiracje oraz wiedza dla menadżerów odpowiedzialnych za zarządzanie utrzymaniem ruchu w różnych branżach. Powstaje strategia UR na czas kryzysu oraz liczne studia przypadków. Na spotkaniu tworzą się owocne dyskusje w gronie praktyków z nowocześnie zarządzanych firm produkcyjnych, powstaje praktyczny wymiar prezentowanej wiedzy, efektywny networking.

ZWIEDZANIE ZAKŁADU BorgWarner Poland Sp. z o.o.

Dodatkowym atutem spotkania jest zwiedzanie zakładu BorgWarner Poland Sp. z o.o. w Jasionce.
Zakład ten jest częścią amerykańskiego koncernu BorgWarner Inc., producenta komponentów oraz systemów zaawansowanych technologii dla układów napędowych i przeniesienia napędu w pojazdach samochodowych. Firma specjalizuje się w produkcji: turbosprężarek, układów kontroli i sterowania przekładni automatycznych oraz łańcuchów rozrządu dla branży motoryzacyjnej. Zakłady produkcyjne oraz nowoczesne Centrum Techniczne zlokalizowane są w pobliżu rzeszowskiego lotniska, w miejscowości Jasionka, w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym. BorgWarner Campus składa się obecnie z trzech zakładów produkcyjnych, trzech różnych dywizji firmy rozlokowanych w dwóch spółkach. Jedną z najważniejszych dziedzin BorgWarner, stanowiąca podstawę funkcjonowania firmy jest badania i rozwój (R&D).

Więcej inf.: https://movida.com.pl/node/2085